čtvrtek 12. července 2018

Knižní přírůstky (květen–červen 2018)

   Možná jste už ani nečekali, že se tu ještě objeví nějaký nový článek. A abych pravdu řekla, poslední dobou jsem vážně neměla na blog ani pomyšlení. Psaní bakalářky se zdálo nekonečné, trávila jsem s ní skoro každou volnou chvíli i celé víkendy. Když jsem ji měla konečně odevzdanou, už jsem ani necítila žádnou úlevu nebo radost. Před samotnými státnicemi jsem pak měla panický záchvat. Ano, vím, že zase až tak o moc nejde, ale stejně to pro mě bylo neuvěřitelně stresující období.

   Hned týden nato jsem odjela s rodinou do Itálie, kam jsem si přivezla i nachlazení a skoro přišla o hlas (ještěže se mi to nestalo před státnicemi), ale jinak jsem si dovolenou moc užila, pořádně si odpočinula a hlavně přišla na jiné myšlenky. Přesto upřímně nevím, jak to teď bude s blogem dál, už nečtu tolik jako před šesti lety, kdy jsem ho zakládala, mám i jiné zájmy, a i když mě baví jednou za čas napsat nějakou recenzi, asi nebudu tak aktivní jako dříve. Dokud se však stále najdou čtenáři, kteří sem jednou za čas zavítají a nějaký ten nový článek si přečtou, budu nejspíš s psaním přece jen pokračovat.

   To jen tak na úvod, abyste byli v obraze, nyní se již budu věnovat nejnovějším knižním přírůstkům... ;)


   Ačkoliv jsem v květnu mnoho volného času neměla, nemohla jsem si nechat ujít veletrh Svět knihy. Odnesla jsem si z něj i dva dárečky – od značky #BOOKLAB nakladatelství Slovart jsem obdržela novinku slovenské spisovatelky Miroslavy Varáčkové Drž mě, když padám a od nakladatelství CooBoo jsem dostala novinku americké spisovatelky Leigh Bardugo – která mimochodem přijede v říjnu v rámci festivalu Humbook i do Prahy – s názvem Wonder Woman: Válkonoška. Za obě knížky zmiňovaným nakladatelstvím moc děkuji!


   Na veletrhu jsem si sama koupila jen jednu knihu, a to Dům ozvěn od Barbary Erskinové. (Nechtěla jsem vlastně vůbec utrácet, ale byla za půlku...) Necelé dva týdny před veletrhem jsem také byla s rodinou na skok v Německu, kde jsem jako obyčejně neodolala výprodejům za pár euro a ulovila jednu sladkou oddechovku na léto (v originále se jedná o knihu Billy and Me). Zkrátka takový spontánní nákup.


   Nakonec tu mám ještě zásilku od značky #BOOKLAB spadající pod nakladatelství Slovart, která dorazila v červnu. Dej mi své jméno jsem viděla zfilmované v kině (dokonce si na blogu můžete přečíst mé dojmy), ráda však dám šanci také knižní předloze, i když obvykle raději čtu knihu před filmem. Ale v tomto případě mi to myslím vadit nebude. Dále dorazil poslední díl trilogie Class s názvem Kamenný dům.


   Mám teď dost restů a na léto jsem si nachystala také nějaké oddechovky v angličtině, takže nevím, kdy se ke knížkám dostanu, ale ráda bych se během prázdnin pustila do Dej mi své jméno a Drž mě, když padám. 

   Co zrovna čtete nebo si plánujete přečíst vy?

1 komentář :

  1. Já se zrovna včera pustila do knihy Dvůr mlhy a hněvu. Odkládala jsem to snad rok, ani nevím proč. Možná z důvodu tloušťky knihy, která mě v případě Maasové hodně odrazuje :D jelikož si někdy nevěřím tak moc, že bych tolik stránek dokázala vůbec přečíst :D proto si takové knihy pořizuji zásadně jako eknihy, ale tenhle díl jsem zrovna uviděla v knihovně a nedokázala jsem ji tam nechat jen tak ležet, když ji zrovna někdo vrátil.

    A k těm státnicím, taky jsem se jich bála a celou dobu co jsem se věnovala bakalářce tak jsem byla ve stresu, že něco nedopadne dobře, ale nakonec to přeci jen bylo zbytečné a vše bylo v pohodě. A nakonec jsi to zvádla i ty, takže moc gratuluji :)

    OdpovědětVymazat