neděle 7. října 2018

Fotoreport: HumbookFest 2018


Včera se konal již 3. ročník literárního festivalu Humbook a ani tentokrát jsem si nenechala tuto akci ujít. Pokud vás zajímá, jak to tam letos vypadalo, mám pro vás pár fotek přímo z místa činu...Během minulých dvou ročníků si řada návštěvníků stěžovala na stísněné prostory, ale letos bylo vše jinak. Festival se poprvé konal v Kongresovém centru Praha, takže nedostatek místa a vzduchu už nehrozil.Opět byl vedle hlavních hvězd připraven i pestrý doprovodný program a také spousta stánků, např. prodejní stánek se zápisníky značky Presco Group.
Nejvíc lidí ale pochopitelně nakupovalo u stánku s knihami a dalšími knihomolskými předměty. V prodeji byly i knihy s podpisy pozvaných autorů.

Novinkou byl kreativní zápisník Humblok.Největším lákadlem byli však samozřejmě zahraniční autoři. Jako první se v hlavním sále publiku představila Estelle Maskame, autorka romantické série DIMILY.

Hned po ní následovala Claudia Gray, vlastním jménem Amy Vincent, autorka sci-fi série Ohnivák.

Ačkoliv všichni spisovatelé působili velice sympaticky, největší dojem zanechal bezpochyby Sebastien De Castell, autor fantasy série Divotvůrce. Hned několikrát dokázal všechny přítomné diváky rozesmát.

Posledním zahraničním hostem byla Sara Raasch, autorka fantasy série Sníh nebo popel, která miluje podzim.
Svůj program jsem již tradičně zakončila na besedě s překladateli s názvem Překladatelské oříšky. Zde jste se mohli seznámit s Pavlou Kubešovou,  překladatelkou Estelle Maskame, Zdeňkem Uherčíkem, překladatelem Sary Raasch, a Zuzanou Bičíkovou, překladatelkou Claudie Gray, která dokonce přeložila část nové knihy naživo přímo v sále.


Jako každý rok byl program velmi nabitý, takže se toho nedalo během dne stihnout víc, ale myslím, že každý z návštěvníků si na festivalu našel to svoje a všichni odcházeli spokojení. :)

3 komentáře :

  1. Vypadá to neskutečně nádherně a je mi hrozně líto, že jsem tam nebyla :( Ale jak se znám, tak bych tam nakoupila tolik věcí, že bych nebyla schopna je odnést a ještě bych byla bez koruny :D Možná příští rok :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já byla nadšená z besedy se Sebastianem :) Navíc v programu bylo tolik skvělých věcí, že se to nedalo ani omylem všechno stihnout. Příště bych to raději rozdělila na dva dny, ať má člověk možnost toho stihnout víc. :)

    OdpovědětVymazat
  3. Jeee, škoda, že jsem o akci nevěděla:(. Vypadá to docela dobře:(...

    OdpovědětVymazat