pátek 15. března 2013

Korálkování - moje nová závislost!

Dnes výjimečně odbočím od tématu knihy. Poslední dobou nějak nemám moc náladu na čtení - doufám, že se to brzy zlepší, protože tu na mě čeká pěkná hromádka knížek z knihovny :D - a tak mě napadlo přidat sem i něco o mých dalších zálibách. Všechno to začalo tím, že jsem objevila u nás ve měste nejprve jednu a nedávno i další korálkárnu, kde se dají sehnat nejenom nejrůznější korálky, ale i všechny možné komponenty na výrobu bižuterie. Já miluju šperky a tak mě to okamžitě nadchlo. Půjčila jsem si v knihovně brožurku o výrobě šperků z korálků, abych se naučila nějaké základní techniky a dokonce si i pořidla šperkařské kleště.
Rozhodla jsem se, že se s vámi o své první "šperkařské pokusy" podělím. Tady máte mé výrobky: Tento náramek se mi dost líbí, nosím ho. Poprvé jsem použila ketlovací klešte.

Další náramek stejnou technikou, tento jsem vyráběla pro kamarádku. :)

Jednoduché naušnice ze stejných korálků jako náramek výše...

A nakonec můj dnešní výtvor, zrovna teď ho mám na ruce. =))

Strašně moc mě to vyrábění baví...ve středu jsem zase utratila plno peněz za další komponenty a korálky. I to samotné nakupování a vybírání si užívám, vždycky tam strávím skoro hodinu. :D Nevím, jak dlouho mi to vydrží, ale pokud ještě něco vyrobím, chtěli byste, abych takové články zveřejňovala častěji, i když se to netýká knih? Máte nějaké vlastní zkušenosti s korálkováním? Vyrobili jste něco? Pište, vaše názory mě zajímají...

11 komentářů :

 1. Jé, to je krása a nádhera a další superlativa :) Kupuješ to v tý korálkárně u náměstí Míru? Já taky před nějakou dobou navlékala náramky a korálky na krk, ale spíš takové jednodušší, z těch miniaturních korálků. Je to skvělá zábava :)
  A určitě zveřejňuj i nadále. To je krása na to koukat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! :) Já právě dřív také navlékala spíš takové jednodušší, ale štvalo mě, když jsem na netu našla nějaký zajímavý návod a byly na to potřeba kleště apod., tak jsem teď začala zkoušet i složitější techniky. Jinak já nakupuji v jedné kousek od Muzea (http://www.korallo.cz/) a pak na Karláku (http://koralkykomponenty.cz/cs/)...

   Vymazat
 2. Pěkné :).. Moc se mi líbí ten první ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherné, milujem bižutériu. Kebyže u nás v meste otvoria podobný obchod, hneď by som tam bola nasáčkovaná :D

  OdpovědětVymazat
 4. Páni, ten první náramek vypadá skvěle!!!
  Jinak u mě na blogu právě probíhá soutěž, ráda bych tě pozvala a potěší mě, když se zúčastníš :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je úplná nádhera!! Do toho prvního náramku jsem se zamilovala :) :-**

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, nemohla by si tady dát prosím nějaké návody na náramky co máš tady? :) nebo mi je poslat na email? lennsy357@seznam.cz
  Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezká práce. Také bych ocenila nějaké návody. Podělíš se?

  OdpovědětVymazat
 8. Lena&Korálky: Upřímně si zatím nejsem jistá, že je moje práce na takové úrovni, abych mohla dělat návody, stále spíš návody sama vyhledávám a inspiruji se jinde... Na první i druhý náramek byla použita obyčejná technika ketlování, návodů na internetu najdete jistě dost, není to nic složitého ani těžkého, základ všeho jsou pěkné korálky a komponenty. ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Mě se tvoje práce líbí - dělám tedy jen ze Swarovski Elements a glassmetal korálků, ale myslím, že by sis klidně na návod mohla troufnout. Konec konců i jednoduchý návod je návod.

  OdpovědětVymazat