pátek 31. července 2015

Recenze: Druhá stříbrná kniha snů

25214028
 Český název: Druhá stříbrná kniha snů
 Originální název: Silber: Das zweite Buch der Träume
 Autorka: Kerstin Gier
 Nakladatelství: CooBoo
 Přeložila: Tereza Pecáková
 Rok vydání: 2015 (v orig. 2014)                       
 Žánr: fantasy, dívčí román
 Goodreads
18161523                         
Anotace: Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná?
Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…

Druhý díl napínavé snové trilogie od bestsellerové autorky Kerstin Gierové.   Vítám vás u své recenze na Druhou stříbrnou knihu snů. Rozhodla jsem se trochu zaexperimentovat a začít článek netradičně gif recenzí, protože se to zrovna k této knize tak nějak hodí (snažila jsem se obejít bez spoilerů, abych vám neprozradila nic důležitého). Ale nebojte, dostane se i na klasické slovní hodnocení.

--------------------------------------------------

Po pohledu na překrásnou třpytivou obálku...
http://media.giphy.com/media/OsVHDytNJNQ7m/giphy.gif

...následovalo vzpomínání na to, o čem vlastně byl první díl.
http://media.giphy.com/media/35uiaShVaVV8Q/giphy.gif

Ale postupně jsem si (s velkou pomocí autorky, která ze začátku hodně věcí z minulého dílu zopakovala) na většinu věcí vzpomněla a mohla se plně ponořit zpátky do světa snů...
http://media2.giphy.com/media/CfVkPSj1rSxVe/giphy.gif

Vždy když se v knize objevila nějaká skvělá hláška...
http://media.giphy.com/media/3EAKxa3qYQve95tGxi/giphy.gif
(a že se jich tam našla celá řada!)

Když došlo k oné nebohé "vraždě"...
http://media.giphy.com/media/kKD3A7QLIhhVm/giphy.gif http://media.giphy.com/media/vBvYdpB1Tb0WY/giphy.gif

...a Kerstin z toho mistrně vytvořila naprosto absurdní tragikomickou situaci.
http://media.giphy.com/media/GpyS1lJXJYupG/giphy.gif

Kdo ale jen může být ta tajemná Secrecy? A jak může vědět úplně o všem?
http://media.giphy.com/media/12JbI8ZWuN17j2/giphy.gif
(vždy když Secrecy aktualizovala svůj blog)

Důležité upozornění:
Rychlost čtení dosahuje u knížek Kerstin Gier absolutního maxima.
¨http://media.giphy.com/media/c0CK9fkmtjPy/giphy.gif

Ale aby to nevypadalo, že jsem se celou knihou jen prosmála - v knize se našlo i několik napínavých a také překvapivých momentů... Třeba jedna konkrétní scéna, z které jsem měla doslova druhé Vánoce. ;)
http://media.giphy.com/media/McjDXkZKw2v8A/giphy.gif

--------------------------------------------------

   Tady bych svou gif recenzi zatím radši ukončila, abych vám toho neprozradila příliš. Přejděme ke klasické recenzi. Možná víte, že miluji sérii Drahokamy, je to moje velká srdcovka. Autorčina nová "snová" trilogie je dle mého názoru trochu lehčího rázu, více humorně laděná, ale to jí neubírá vůbec nic na čtivosti. I samotný nápad se sny je velmi originální a promyšlený, hodně mě to zaujalo.

   Navíc Kerstin umí naprosto ze všeho vykouzlit úžasné počtení. Když čtete nějakou její knihu, máte skoro pocit, že není nic jednoduššího než být spisovatelem, protože takový pohodový příběh se snad musí psát úplně sám. Stejně tak tomu bylo i u Druhé stříbrné - i když se celá první polovina románu točí hlavně kolem vztahů a nic zásadního se v ní vlastně neděje, čtenář se prostě baví.

   V tomto díle Secrecy se svými blogovými příspěvky konečně více zasahuje do děje. V předešlém díle totiž v příběhu moc velkou roli nesehrála, takže se někomu její postava mohla zdát až nadbytečná. Tady bych řekla, že její blog Plesky Třesky příběh doplňoval mnohem smysluplněji. Identitu Secrecy se však dozvíme až v závěrečném třetím díle...

   Je pravda, že stejně jako u prvního dílu i zde se většina akce a napětí koncentruje v posledních několika kapitolách, které jsem zhltla snad ještě vyšší rychlostí než zbytek knihy (a to už je co říct). Ale na druhou stranu tam, kde zdánlivě chyběla akce, to zase nahrazoval vtip, takže si vlastně nemám na co stěžovat. Kniha mi zvedla náladu o 100 %. Co víc si člověk může přát?

   Ano, správně - třetí díl, který má v originále vyjít začátkem října. Kdyby německé vydání nestálo 20 € (pardon, vlastně 19,99 a eBook je jen o euro levnější), šla bych určitě do něj, takhle si to ještě rozmyslím.

--------------------------------------------------

A jak knihu nakonec ohodnotím?
Chvilka napětí...
http://media0.giphy.com/media/sMaW02wUllmFi/giphy.gif http://media.giphy.com/media/lYpOXbTyaTF60/giphy.gif
Dobrá práce, Kerstin! :)

Celkové hodnocení: 86 %

→ Recenze na První stříbrnou knihu snů ←

3 komentáře :

 1. Zatím jsem četla První stříbrnou, druhá mi leží v poličce a čeká na přečtení. Autorku jsem si moc oblíbila a nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování!:)
  Naprosto skvělá recenze! Ty animace tam jsou skvělé:))

  OdpovědětVymazat
 2. Jako vždy výborná recenze, k téhle sérii jsem se ještě nedostala. abych pravdu řekla mám z ní trochu obavy.. Mno uvidíme, nicméně Drahokamy jsou super!

  OdpovědětVymazat
 3. Dost mě mrzelo že Jasper odjel, to on měl nejvtipnější hlášky...

  OdpovědětVymazat