neděle 7. prosince 2014

Destrukční deník #1 - Tvořit znamená ničit

   Wreck This Journal alias Destrukční deník se stal v posledních letech docela hitem. Já jsem na tuto "knihu" měla vždy tak trochu rozporuplný názor - na jednu stranu mě bavilo sledovat výtvory různých lidí, ale na druhou stranu mi velká část úkolů v deníku přišla hodně ujetá. Ani jsem si ho kupovat nechtěla, říkala jsem si, že kreslit a malovat můžu i do normálního bloku a úkoly typu "shoďte deník z kopce" stejně plnit nebudu, protože mi to přijde jako blbost. Ale nakonec jsem deník, který byl navíc zrovna v akci, přesto přihodila do virtuálního košíku, když jsem objednávala na stránkách Albatrosu vánoční dárek. A dokonce jsem se na deník začala i dost těšit...

   Dorazil včera a já s ním strávila skoro celé dopoledne i odpoledne. Začala jsem s "výzdobou". Našla jsem v šuplíku několik nálepek se SpongeBobem a Patrickem, a protože je to už od dětství můj milovaný seriál, rozhodla jsem se je použít. Přijde mi, že se k deníku zrovna oni dva vážně hodí. SpongeBobova nekonečná fantazie se mi bude při plnění úkolů rozhodně hodit. :D

   Vyplnila jsem úvodní stránku, vybarvila návod a začala s číslováním stránek...

   Také jsem nabarvila okraje. Na první fotce v článku můžete vidět, že jsem dolní okraj opravdu originálně popsala nápisem Wreck This Journal. Nic jiného vhodného mě totiž nenapadlo.

   Začala jsem také s plněním úkolů. Několik stránek mám už rozdělaných a stačila jsem dokončit stránku s kolečky - původně jsem to celé chtěla udělat jen abstraktně, ale když už jsem byla skoro v půlce stránky, napadlo mě z toho udělat něco jako klauna. Vypadá dost šíleně. Nemám ráda klauny a docela se jich i bojím... :D Také jsem začala sloupávat známky ze starých pohledů a obálek, pár jsem jich našla schovaných.

   Dneska jsem tolik času neměla, takže jsem splnila jen jeden úkol. Paradoxní je, že mi tato stránka trvala ze všech nejmíň, měla jsem to hotové opravdu za chvíli, a přitom se mi líbí zatím asi nejvíc z celého deníku.

   Když to shrnu, nakonec si mě tento deník získal a baví mě, i když některé úkoly určitě neplánuji plnit přesně v tom znění, v jakém jsou popsány - v návodu je přece jasně napsáno, že interpretace úkolů je volná. ;)) Sice můj deník nebude patřit k těm nejúžasněji zpracovaným, ale přesto plánuji na blog občas nějakou povedenější stránku nafotit, sama se ráda dívám na cizí zpracování úkolů. I když často ani nejde o to splnit zadaný úkol, spíš vymyslet co nejkreativnější ztvárnění, což může někoho, kdo očekává deník plný kreativních nápadů, zklamat. Úkoly v deníku totiž slouží spíše k tomu člověka "popostrčit", aby sám něco vymyslel.

   Je to ale celkem zábava a líbí se mi, když pak listuju deníkem, kde je už pár stránek hotových. Akorát mě deník nutí pořád něco kupovat, už jsem si byla koupit barvy a dneska lepidlo, protože doma mi všechna vyschla...

   Co vy a Destrukční deník? Láká vás, nebo ne? Už tvoříte svůj vlastní?

18 komentářů :

 1. Máš to krásné :) Hlavně ten motýl se mi hodně líbí :) Sama deník mám (v aj) už od narozenin, které jsem měla ke konci září a zatím jsem toho moc nezvládla. Do kreslících úkolů se nehrnu, protože si nevěřím. Nejsem moc kreativní a talentovaný člověk D:
  Ale deník se mi hrozně líbí a sním o tom, jak ho mám celý "zničený" :)

  OdpovědětSmazat
 2. Máš to opravdu moc hezky udělené :) Deník mám taky a ráda si v něm úkoly plním, jen na to není moc času no.. :)

  OdpovědětSmazat
 3. Máš moc krásný Destrukční deník :) Opravdu moc se mi líbí ten motýl, zajímalo by mě, jak se ti ho povedlo udělat, je vážně povedený :) Destrukční deník mám, ale nemám čas plnit úkoly :( Kreslit mě baví (draky,koně, různé fantasy kresbičky), ale ne abstraktně (udělat obrázek z koleček..) :) Na abstraktní kresbičky asi nejsem dost malířsky kreativní člověk :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten motýl byl právě překvapivě hrozně jednoduchý, třeba ten "klaun" mi zabral mnohem více času, tohle je záležitost několika málo minut... Prostě jsem otevřela tubičku s barvou a vždycky trochu vymáčkla, tak jsem to udělala na několika místech, pak jsem takhle postupně vzala další barvy a nakonec deník zavřela a barva na pravé straně se obtiskla na levou. :) Bylo to rychlé, ani jsem nemusela vymačkávat barvu na paletu. :D Samotnou mě překvapilo, že se to tak hezky povedlo.

   Smazat
 4. Nemam ráda otázku "Co vy a Destrukční deník?" :D :D
  Ale máš to pěknýýýý! :( :D

  OdpovědětSmazat
 5. Teď se na deník těším ještě mnohem více! :D

  OdpovědětSmazat
 6. Deník mám doma už přes rok v amgličtině, ale pořád se anirzdaleka neblížím dokončeni, nějak na to neni čas. Ale nevi , v aj mi ty ůkoly přijdou trochu výstižnější, ale jednohou ho budu muset pořádně projít v češtině, abych zjistila, co mám vlastně na nějakých stránkách dělat. Jinak to máš ale moc povedený, doufám, že budeš postovat svoje výtvory častěji. :)

  OdpovědětSmazat
 7. Tento deník si chci koupit, ale ještě váhám. :))

  OdpovědětSmazat
 8. Pořád o tomhle deníku slyším, ale asi si ho neplánuju pořídit, protože nejsem moc umělecky nadaná :DD Každopádně tvoje výtvory jsou skvělé a moc se těším na další update! :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tohle nemusíš být žádný umělec, protože i z "patlanice" může vyjít něco krásného.

   Smazat
 9. Stále nevím jestli si Destrukční deník koupím nebo ne. Ale jak se znám, tak ho koupím :D
  Jinak ho máš moc pěkný. Hrozně moc se mi líbí ten klaun :)

  OdpovědětSmazat
 10. Já ho viděla v letaku.A pak sem se podivala na nějaký recenze atd...A ted jsem ho uviděla na tvým blogu.Už se na něj tesim. Bude se mi hodit rada vytvarim takový věci a myslím si ze mám na malování atd.. Hodnr velky talent

  OdpovědětSmazat
 11. Ahoj :) super článek :3 a ten motýl je nádherný :3 taky ho mám doma, ale v angličtině :) nechtěla bys napsat článek, kde bys úkoly z jednotlivých stránek přepsala? Moc by mi to pomohlo, já moc anglicky neumín... :/

  OdpovědětSmazat
 12. Teť sem si ho objednala v češtině a nemůžu se dočkat až dorazí ten motýl se ti povedl ale urči tě mas i hezčí kresbičky.

  OdpovědětSmazat
 13. Motto tvořit znamená ničit se mi sice moc nelíbí, ale šperkovat deník tímto stylem vypadá zajímavě a jak se tak dívám, i pěkně na oko. Takže, asi není ničení jako ničení... :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Některý úkoly mi připadají taky ujetý, ale nikde není psáno, že je povinnost je splnit. Ale většinou je to hodně kreativní záležitost, tento deník jsem objevila nedávno na jednom blogu a i když si jej kupovat nebudu, nadchlo mě, jak kreativně si s ním dokázal leckdo poradit. Tvoje "destrukce" jsou velmi konstruktivní a deník vypadá díky tomu náramně.

  OdpovědětSmazat
 15. Mas to hezké �� já jsem deník dostala ted v neděli k narozeninám ����

  OdpovědětSmazat